O KAMPANII

„Dbamy o czyste powietrze” to tytuł cross-mediowej kampanii informacyjno – edukacyjnej realizowanej przez Fundację 8 Kobiet dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kampania promuje ogólnopolski program Czyste Powietrze i zachęca potencjalnych beneficjentów do skorzystania z dofinansowania na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację budynków.

 

Twarzą kampanii została znana i lubiana aktorka teatralna i filmowa – Hanna Śleszyńska, z której udziałem zrealizowano promocyjne spoty. Krótkie humorystyczne scenki odgrywane przez Hannę oraz dwóch szczecińskich aktorów: Wiesława Łągiewkę i Adama Dzieciniaka mają zachęcić Polaków do wymiany na ekologiczne starych źródeł ciepła – tzw. „kopciuchów” oraz ocieplenia swoich domów.

A ponieważ nic tak nie przekonuje jak dobry przykład, kolejnym projektowym działaniem jest realizacja 20 krótkich form reportażowych, w których Beneficjenci, którzy już skorzystali z programu Czyste Powietrze opowiadają, dlaczego to zrobili, jakie korzyści im to przyniosło i zachęcają innych do sięgnięcia po tę formę wsparcia.

Aby ułatwić potencjalnym Beneficjentom wzięcie dotacji, powstaje 10-odcinkowy animowany poradnik, w którym krok po kroku, pokazujemy, jak skutecznie pozyskać dofinansowanie, przeprowadzić inwestycję i rozliczyć ją.

Zapraszamy wszystkich, dla których ważna jest poprawa jakości powietrza i zdrowie najbliższych do wymiany starego nieefektywnego pieca i docieplenia swoich jednorodzinnych budynków. Docieplony dom i efektywne źródło ciepła spowodują, że budynek będzie zużywał mniej energii!

Wszystkie informacje na temat dofinansowania z programu „Czyste Powietrze” można znaleźć na stronie www.czystepowietrze.gov.pl.